Ожина (Rubus frut.) в інтернет магазині насіння та рослин

У цій категорії немає товарів.

У нашому кліматі найчастіше вирощують ожину сизу (Rubus caesius) і ожину рунисту (Rubus fruticosus), яку зазвичай називають Куманіка.

Садова ожина – це чагарник або чагарникова ліана з багаторічним кореневищем і гнучкими стебловими пагонами, які мають гострі шипи. В даний час з'явилася ожина без шипів. При наявності опори пагони ожини можуть підніматися на висоту до двох метрів. Листя ожини світло-зеленого кольору, з двох сторін опушені. Квітуча ожина - медонос. Білі квітки ожини діаметром близько трьох сантиметрів розкриваються в залежності від сорту і кліматичних умов з червня по серпень. Соковиті плоди ожини чорні з сизим нальотом, дозрівають в серпні.

Місце для посадки ожини має бути сонячним і захищеним від сильних вітрів. Ожина добре росте на дренованих, повітропроникних поживних суглинках і на супіщаних грунтах. Ожину краще висаджувати навесні. Найкраще купувати однорічні саджанці з добре розвиненою кореневою системою. Глибина і ширина ями для саджанця визначається якістю і віком саджанця. Саджанець опускають в яму або борозну, розправляючи коріння в різні боки, і засипають удобреним грунтом так, щоб брунька, розташована біля основи стебла, перебувала на два або три сантиметри під землею. Потім землю ущільнюють і поливають висаджені рослини з розрахунку 3 ... 5 л води на кожну рослину Після посадки пагони саджанців обрізують на висоті 20 см над поверхнею, а плодові гілочки видаляють зовсім. Догляд за садовою ожиною приблизно такий же як за малиною.

Ягоди і інші частини ожини - це цілий вітамінний комплекс. Містять плоди ожини і мінеральні речовини. Багаті вони клітковиною, глюкозою і фруктозою, пектинами, а також яблучною, винною, саліциловою і лимонною органічними кислотами. Ягоди ожини покращують обмін речовин і зміцнюють імунітет, вони мають жарознижуючу і антиоксидантну дію і є природним замінником аспірину. Благотворно діє ожина і на роботу травної системи. Корисні властивості ожини з успіхом використовуються при лікуванні і профілактиці сечокам'яної хвороби і цукрового діабету. Сік з ягід і молодого листя ожини ефективний при трахеїті, бронхіті, фарингіті, ангіні, при лихоманці, гінекологічних хворобах, дизентерії та коліті. Соком з ягід ожини лікують рани, дерматози, трофічні виразки, екземи, захворювання ясен.